Miniony rok zamknęłam tradycyjnie przygotowując kalendarze reklamowe na kolejny – 2019 rok. Realizacje z zakresu projektowania graficznego i druku dotyczyły różnego typu kalendarzy. Znalazły się wśród nich wydawnictwa książkowe, planszowe (spiralowane), trójdzielne z kaszerowanymi (wypukłymi) i lakierowanymi główkami.

Kalendarze reklamowe jako upominek firmowy dla klientów…

Kalendarze to, jak w przypadku firmy Roboty Drogowe Michał Dembiński, efektowne i niezwykle użyteczne upominki firmowe dla klientów. Warto w tym przypadku zadbać, by kalendarz nie tylko był atrakcyjny wizualnie, ale również posiadał wszelkie istotne informacje. Nie powinno zabraknąć np. informacji teleadresowych, ułatwiających szybki kontakt. Nie trzeba wówczas szukać namiarów w bazach lub zapiskach – wystarczy rzut oka na ścianę 🙂
Dobrze, jeśli grafika z jednej strony obrazuje profil działania firmy, jej produkty, hasła firmowe lub misję, z drugiej natomiast stanowi atrakcyjny element dekoracji. Nie powinna drażnić lub nudzić, przecież będzie oglądana przez cały rok.

Kalendarz książkowy to również wartościowy i ceniony przez klientów upominek. Jeśli posiada ciekawą, przyjemną w dotyku i ozdobioną firmowym logo oprawę, staje się elegancką wizytówką firmy. Kalendarz, który wykonałam dla Pana Dembińskiego ma oprawę typu vivella, zawiera ponadto szereg użytecznych informacji, w tym wkładkę z mapami i notesem. Wygodny układ dzienny umożliwia zanotowanie szeregu ważnych informacji – miejsca jest naprawdę dużo. Znakowanie logotypem firmowym wykonałam metodą tłoczenia na sucho. Warto pamiętać, że metod znakowania kalendarzy jest znacznie więcej. Ich dobór, podobnie jak kolorystyka oprawy, powinien wynikać z charakteru firmy i jej określonego wizerunku. Warto dbać o spójność komunikatów wizualnych, zwiększają one bowiem rozpoznawalność firmy na rynku.

…i pamiątka zrealizowanych działań

Kalendarz może być również wspaniałą pamiątką zrealizowanych przedsięwzięć, upominkiem dla ich uczestników. Takie właśnie pamiątki zaprojektowałam i wydrukowałam dla Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku oraz Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.
W przypadku LGD Ziemia Gotyku 7-mio planszowy kalendarz ścienny stał się podsumowaniem zrealizowanego w minionym roku konkursu „Ziemia Gotyku na pocztówce”. W projekcie wykorzystałam zwycięskie prace konkursowe. Więcej o konkursie na stronie LGD Ziemia Gotyku.
Nieco większy, 13-sto planszowy kalendarz spiralowany, który wykonałam dla Fundacji Krzyżowa, miał podobne zadanie. Upamiętnił cykl projektów zrealizowanych z udziałem dolnośląskich seniorów pod wspólnym hasłem „Tradycja łączy pokolenia”. Wydawnictwo zawierające kolorowy reportaż fotograficzny przeprowadzonych działań było niewątpliwie miłą i wzruszającą pamiątką dla osób, które brały w nich udział.
Pozostaje mi jedynie życzyć – wielu szczęśliwych dni w nowym 2019 roku!